“Startup Roadway” Proje yarışması ödülleri sahiplerini buldu

“Startup Roadway” Proje yarışması  ödülleri sahiplerini buldu

Genç girişimci sayısını artırmak ve gençlere yönelik yatırımları teşvik edebilmek amacıyla bu yıl ilk kez gerçekleştirilen Startup Roadway Proje Yarışması'nda ödül alan isimler, 29 Ocak 2019 Salı günü MÜSİAD Genel Merkez'de düzenlenen ödül töreninde açıklandı.

 

İlginin son derece yoğun olduğu yarışmada, birbirinden yenilikçi ve inovatif projeler yarıştı.

 

Genç MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı İsmail Demir, ödül töreninde yaptığı konuşmada, genç girişimci sayısını ve gençlere olan yatırımı artırabilmek için neler yapılması gerektiğini anlatırken; gençlerin, ülke ekonomisi için çok önemli olduğunun altını çizdi.

 

MÜSİAD Milli ve Yerli Üretim Üst Kurulu Başkanı Soner Meşe, fikir ve projelerinin herzaman takipçisi olmaları durumunda başarı kaçınılmaz tavsiyesinde bulundu.

 

Programın jüri üyeliğinde; Teknopark Genel Müdürü Bilal Topçu, İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Baz, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Oğuzhan Aygören, Genç MÜSİAD 7. Dönem Başkanı Yavuz Fettahoğlu ve Fonluyoruz.com CEO'su Hasan Bünül gibi iş dünyasının önemli isimleri yer aldı.

 

Genç MÜSİAD üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen organizasyonda ödül alan genç girişimciler ve ödüle layık görülen projeleri şöyle:
Birinci: Muratcan Budak - Yapay Zekâya Sahip Asistanı Olan Akıllı Ev Otomasyon Sistemi

İkinci: Emine Yılmaz - Yeni Nesil Bitkisel Havyar

Üçüncü: Alper Sak - İnsansız Tarım ve Hayvancılık

 


7 Şubat 2019 Perşembe

PROJELERİMİZ

GENÇ MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimiz

GENÇ MÜSİAD BLOG

İş dünyası, girişimcilik, bilişim ve eğitim alanlarında genç kalemler fikirlerini ve analizlerini GENÇ MÜSİAD BLOG sayfalarında sizlere sunmaktadır.