"NEXTGEN | Yeni Nesil, Yeni Vizyon" 

 

İki yılda bir düzenlenen Uluslararası Genç İşadamları Kongremizin (UGİK) bu yılki teması "NEXTGEN | Yeni Nesil, Yeni Vizyon" olarak belirlendi.


Küresel boyutta yayılan COVİD19 virüsünden ötürü ileriki tarihlere ötelenen UGİK'i dijital ortama taşıdık. 


Programın ilk konuğu AliExpress Türkiye CEO’su Yaman Alpata'yı ağırladık.


Online konferansla üyelerimizle buluşan AliExpress Türkiye CEO'su Yaman Alpata, koronavirüsün e-ihracata etkilerini anlattı. KOBİ'lere önemli tavsiyelerde bulunan Alpata, krizden başarı ile çıkma yolunun farklı müşteri grupları bulmaktan geçtiğini belirtti. Koronavirüs salgını nedeniyle dünyada çok şeyin değişeceğini belirten Alpata, "Ana pazarlarda ürün gönderiminde sorun yok. Önümüzdeki haftadan itibaren karayolu e-ihracatı da satıcılarımıza bir alternatif olarak sunmaya başlayacağız" dedi.


Çin'de başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Kovid-19) ticaretten tüketim alışkanlıklarımıza kadar birçok şeyi şimdiden değiştirmeye başladı. Özellikle Avrupa'nın salgının üssü haline gelmesiyle birlikte firmalar e-ticarete yönelerek, ürünlerini farklı pazarlarda satmaya çalışıyor. Genç MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Erdem Dereli önceki akşam İnstagram canlı yayınında dünyanın önde gelen e-ticaret firmalarından olan AliExpress'in Türkiye CEO'su Yaman Alpata ile "AliExpress Platformu ve Korona Virüsün E-İhracata Etkilerini" konuştu.


Genç MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı Erdem Dereli ise, " ‘Yeni nesil, Yeni vizyon' mottomuzu ve genel kurulumuzda dillendirdiğimiz dönüşüm ve aksiyon mottomuzu harekete geçiriyoruz. Genç MÜSİAD tüm şube, yönetim kurulları ve üyeleriyle bu programa dahil oluyorlar ve genel katılıma açık. Bugünlerde hepimiz evdeyiz. Bir yanda da bazı sektörler işlemeye devam ediyor. İşlerimiz dönüşüyor. Dijital dönüşüm çerçevesinde önemli adımlar atılıyor" dedi.


 

 

 


20 Nisan 2020 Pazartesi

PROJELERİMİZ

GENÇ MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimiz

GENÇ MÜSİAD BLOG

İş dünyası, girişimcilik, bilişim ve eğitim alanlarında genç kalemler fikirlerini ve analizlerini GENÇ MÜSİAD BLOG sayfalarında sizlere sunmaktadır.