7.Dönem Başkanı Yavuz Fettahoğlu’nun Mesajı

7.Dönem Başkanı Yavuz Fettahoğlu’nun Mesajı

Kıymetli Genç Kardeşim,

Son günlerde özellikle gençlerin ön planda olduğu ve sokak-saha çalışmaları şeklinde gerçekleşen, Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi hakkında mevcut hükümete meşru muhalefet etme, halkı bilinçlendirme çalışması olarak lanse edilen eylemlerin aslında bilinçlendirme maksadından çok, ciddi provokatif faaliyetler olduğuna şahitlik etmekteyiz. Hatta maalesef bir takım gençlik yapılarının daha da ileri giderek, Yüce Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden çıkacak kararı tanımayarak bir iç çatışma ortamı oluşturma gayreti içerisinde olduğunu görmekteyiz.


Ülkemizin içinden geçtiği ve bizzat Sn. Cumhurbaşkanımızın da özellikle defaatle tanımladığı Milli Seferberlik / Milli Mücadele sürecinde bu tarz sistematik, açık art niyet taşıyan çalışmaları kaygıyla takip etmekteyiz.


Milli Seferberlik / Milli Mücadele söylemini tam olarak idrak eden gençler olarak üzerimize düşen sorumluluğun ve içerisinde bulunduğumuz sürecin ciddiyetinin farkındayız.
İnsanlık tarihi boyunca olumlu olumsuz tüm önemli hadiseler içinde gençlerin, gençlik hareketlerinin olayların tam merkezinde konumlandığını biliyoruz. Yakın tarihimizde de tanıklık ettiğimiz üzere gençlik enerjimiz, karanlık merkezler tarafından suistimal edildiğinde hepimizi derinden etkileyen kötü hadiselere sebep olsa da aynı gençlik enerjisi, ülkemizin bekası istikametinde kullanıldığında, çok yakın bir tarih olan 15 Temmuz'da, ülkemizi açık bir işgal girişiminden kurtaran en önemli gücümüz olmuştur.


Genç Kardeşim, bu cennet vatan hepimizin. Biz birlikteliğimizi korudukça hiçbir düşman emeline ulaşamayacaktır. Bugün biz Gençlerin üzerine düşen sorumluluk hiçbir şart ve koşulda itidali elimizden bırakmamak, büyük bir medeniyetin evladı olma sorumluluğuyla her daim birliği, adaleti ve sükuneti koruyarak Milli Mücadele sürecinde devletimizin yanında durmaktır. Provokatörlere verilecek en güzel cevap ve tepki budur. Aksi yöndeki her tavır ve davranış kaybetmemizi isteyenlere destek olacaktır.
Farklılıklarımız ayrılıklarımız değil bilakis BİZİ "BİR" yapan zenginliğimizdir. Geçmişte yaşanan ayrılıklara, kardeşi kardeşe kırdıran fitnelere fırsat vermeyecek olan yarının teminatı olan gençlik bugününe de sahip çıkacaktır.
Genç Kardeşim, ifrat ve tefrit arasındaki ince şuurla hareket edip, bize güvenen, bizimle gurur duyan milletimizin yüzünü kara çıkarmadan bu zorlu süreci de atlatacağız. Hedeflerimize doğru hiç yorulmadan koşacak, fedakarlık edecek ve çok çalışacağız. Yeni nesillerimize kökleriyle beslenen, daha müreffeh, daha güçlü bir ülke teslim edeceğiz.


Genç Kardeşim, vakit tıpkı Çanakkale'deki, 15 Temmuz'daki ve bu necip milletin zafer kazandığı tüm mücadelelerinde olduğu gibi bizi diz çöktürmeye çalışan bütün şer odaklara karşı her zamankinden daha çok bir ve beraber, siyasi farklılıklarımızı bir kenara bırakarak "Biz birlikte Büyük Türkiye'yiz!" lafzını ortaya koyma vaktidir. İnanıyoruz ki bu büyük ülke çok yakın gelecekte hak ettiği konuma yükselecek, gücünü dosta, düşmana gösterecektir. Allah(C.C.) aziz milletimizin yar ve yardımcısı olsun.

 

Yavuz Fettahoğlu

MÜSİAD Gençlik Kurulu Başkanı

PROJELERİMİZ

GENÇ MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimiz

GENÇ MÜSİAD BLOG

İş dünyası, girişimcilik, bilişim ve eğitim alanlarında genç kalemler fikirlerini ve analizlerini GENÇ MÜSİAD BLOG sayfalarında sizlere sunmaktadır.