'Asya-Afrika Genç Girişimciler Forumu’na Genç MÜSİAD Damgası'

'Asya-Afrika Genç Girişimciler Forumu’na Genç MÜSİAD Damgası'

 

Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkenti Pekin’de bu yıl 4.kez düzenlenen  “Asya-Afrika Genç Girişimciler Forumu’na” ülkemizi temsilen Genç MÜSİAD heyeti katıldı. 14-19 Ekim 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen forumda, Genç MÜSİAD Başkanı Furkan Akbal katılımcılara Asya ve Afrika’daki yatırım fırsatları ile Genç MÜSİAD’ın çalışmalarına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

 

 

Çin Halk Cumhuriyeti’nin önde gelen gençlik kuruluşlarından All China Youth Federation (Tüm Çin Gençlik Federasyonu) tarafından düzenlenen “Asya-Afrika Genç Girişimciler Forumu’nun dördüncüsü, başkent Pekin’de gerçekleştirildi. 70 farklı ülkeden 400’ün üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapan zirvede, Türkiye’yi bu yıl Genç MÜSİAD temsil etti.

 

Forumun açılış gününde sunum gerçekleştiren Genç MÜSİAD Başkanı Furkan Akbal, MÜSİAD ve Genç MÜSİAD hakkında katılımcılara bilgi verdi. Konuşmasında Genç MÜSİAD tarafından iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Genç İş Adamları Kongresi (UGİK) hakkında açıklamalarda bulunan Akbal, bu tarz organizasyonlarla Türkiye’nin küresel ölçekte ticaret hacminin geliştirilmesine katkıda bulunduklarını ifade etti.

 

Sunumda Genç MÜSİAD’ın bir diğer projesi olan 3T (Tanı, Tanıştır, Ticaret Yap) programı hakkında da bilgi veren Akbal, bu proje ile yerel, bölgesel ve küresel ölçekte MÜSİAD üyelerinin ticaret hacminin geliştirilmesini sağladıklarını belirtti.

 

 

 


30 Ekim 2019 Çarşamba

PROJELERİMİZ

GENÇ MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimiz

GENÇ MÜSİAD BLOG

İş dünyası, girişimcilik, bilişim ve eğitim alanlarında genç kalemler fikirlerini ve analizlerini GENÇ MÜSİAD BLOG sayfalarında sizlere sunmaktadır.