Ayasofya Kurgu Yarışması Proje Ödülleri Sahiplerini Buldu.

Ayasofya Kurgu Yarışması Proje Ödülleri Sahiplerini Buldu.

 

10 Ağustos Salı günü MÜSİAD Genel Merkez’de Ayasofya Kurmaca Hikaye Yarışması Ödül Töreni ve Kitap Lansmanı düzenlendi.

 

İstanbul’un fethinin sembolü olan Ayasofya Camii’nin 1934 yılında müzeye çevrilmesinin ardından, 2020 yılında özgürlüğüne kavuşması anısına düzenlediğimiz kurmaca hikaye yarışmasına 100’e yakın hikaye gönderildi. Jüri üyelerinin seçtiği 12 hikaye kitaplaştırıldı ve Genç MÜSİAD’ın tarihe düştüğü bir not olarak kayıtlara geçti.

Genç MÜSİAD, MÜSİAD Sanat ve MÜSİAD Kadın iş birliği ile düzenlediğimiz ödül törenimizde selamlama konuşmasını Eğitim ve Hamilik Üst Kurulu Başkanı Kerem Kurtuluş gerçekleştirdi. Ardından jüri üyelerimizden olan Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul Şube Başkanı Mahmut Bıyıklı konuşmalarını gerçekleştirdi.

 

Genç MÜSİAD Başkanı Yunus Furkan Akbal’ın da selamlama ve teşekkür konuşması yaptığı ödül törenimizin ikinci bölümünde dereceye giren ilk üç hikayenin yazarları hikayelerini hangi duygu ve düşüncelerle yazdıklarına dair kısa değerlendirmelerde bulundular.

 

Ayasofya Camii için oluşturmak istediğimiz farkındalığa nispetle düzenlediğimiz hikaye yarışmasının birincisi Ayasofya’nın Gölgesinde Dört Mevsim isimle hikayesiyle Osman Gökçeer, ikincisi Dehliz isimli hikayesiyle Utku Genç, üçüncüsü ise Sofya’nın Uyanışı adlı hikayesiyle İlknur Bulut oldu.

Yarışmayı kazananlara ödüller Furkan Akbal, Mustafa Bıyıklı ve Genç MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından verildi. Aynı zamanda hem kitabımızda hikayesi bulunanlar hem de jüri üyelerimiz Erhan Erken, Melike Günyüz, Mustafa Bıyıklı hocalarımız ve İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü adına 10 adet fidan bağışında bulunuldu.

 

Ödül töreninin düzenlenmesinde emeği geçen paydaşlarımız MÜSİAD Kadın ve MÜSİAD Sanat başta olmak üzere jüri üyelerimiz ve tüm katılımcılarımıza teşekkürlerimizi sunarız.

 


11 Ağustos 2021 Çarşamba

PROJELERİMİZ

GENÇ MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimiz

GENÇ MÜSİAD BLOG

İş dünyası, girişimcilik, bilişim ve eğitim alanlarında genç kalemler fikirlerini ve analizlerini GENÇ MÜSİAD BLOG sayfalarında sizlere sunmaktadır.