"Border Gate Programları"

Border Gate programı Gümrük ve dış ticaret bölge müdürlerimiz ile gençmüsiad üyelerimizi bir araya getirerek ihracat esnasında kilit bir öneme sahip olan gümrük kapılarımızdaki yaşanabilmesi muhtemel sorunlara karşı bilgi paylaşımı ve problem çözme hedefiyle planlanmıştır.

 

Programın özellikle COVID-19 sürecinde çok daha önem kazandığını, gıda, değerli madenler, işlenmemiş kimyasallar ihracatında gümrükte beklemelerin oluşturduğu riskleri, ilgili gümrük bölge müdürü ile direkt toplantı yaparak çözüm bulmakla üyelerimiz belirtmişlerdir.

 

Border Gate-2 programımızı İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Yalçın ÖZDEN bey ve Trakya Dış Ticaret Müdürü Yaşar Yaman OCAK bey ile gerçekleştirilerek Türkiyenin ihracatının %60'ını gerçekleştiren Marmara bölgesindeki üyelerimize program düzenledik. 

Özellikle ileri teknoloji ürünleri ve otomotiv sektörü ihracatında etkili olan programda gümrük müdürümüz genç üyelerimize gelecekte gümrüklerde hangi teknolojilerin kullanılacağını aktardı. Önümüzdeki senelerde ihracat ve ithalat proseslerinde gelişmesi muhtemel sektörleri bizlerle paylaşarak girişimcilik ve inovasyon hedefi olan genç üyelerimize ufuk açtılar.

Border Gate programı, COVID-19 süreci ve devamında bölgesel ve sektörel, Genç MÜSİAD üyelerimizin gümrük ve ihracat alanında problemlerinin çözümlerini en yetkili kişilere sorabilecekleri bir konsept olarak devam edecektir.

 

Değerli katılım ve katkılarından dolayı, Yalçın bey ve Yaşar beye teşekkürlerimizi sunarız.

 

 


3 Eylül 2020 Perşembe

PROJELERİMİZ

GENÇ MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimiz

GENÇ MÜSİAD BLOG

İş dünyası, girişimcilik, bilişim ve eğitim alanlarında genç kalemler fikirlerini ve analizlerini GENÇ MÜSİAD BLOG sayfalarında sizlere sunmaktadır.