"Bugünün Gençliğine Geleceğin Ekonomisi"

Genç MÜSİAD "Vizyon Buluşmaları" kapsamında, Öğretim Üyesi, Eğitimci ve Yazar Prof. Dr. Kerem Alkin'in konuşmacı oarak katıldığı "Bugünün gençliğine geleceğin ekonomisi" konusuyla program düzenlenmiştir.

 

Prof. Dr. Kerem Alkin konuşmasında, günümüz ekonomisi ile geleceğin ekonomisini dinleyicilere açıklayıp geleceğin ekonomisinde günümüzden ne gibi farklılıklar olacağını belirtti. Ekonomimizi etkileyen makro ve mikro sebepleri bizlerle paylaşan Kerem Alkin, Türkiye'nin şuan ‘'gelişmekte olan ülkeler'' arasında olduğunu ancak gelecekte AB üyeleri ile aynı ekonomik seviyeye ulaşıp ‘'gelişmiş ülke'' konumunda yer alacağını iletti. Gelişen dünyada ekonomiye yön verecek yeni maden alanlarından bahseden Alkin "Uzay Madenciliği" hakkında açıklamalarda bulundu.

 

Yarının Türkiye'sinde "yerli ve milli" stratejileri, dijital dönüşümü ve ekonomiyi yöneten genç nesillere olan ihtiyacımızı bizlere açıkladı. Gelecekte güçlü bir ekonomiye sahip olmak için gençlerin önemini vurgulayıp onların bu konuda iyi yetiştirilmesini belirten Kerem Alkin, konuşmalarıyla gençlere cesaret verdi.

 

Program sonunda Sn.Alkin'e katılımından dolayı hediye plaket takdimi ve katılımcılarla bilrikte hatıra fotoğrafı çekilerek son bulmuştur. 

 


25 Nisan 2018 Çarşamba

PROJELERİMİZ

GENÇ MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimiz

GENÇ MÜSİAD BLOG

İş dünyası, girişimcilik, bilişim ve eğitim alanlarında genç kalemler fikirlerini ve analizlerini GENÇ MÜSİAD BLOG sayfalarında sizlere sunmaktadır.