'Dijital Çağda Kurumsal Yönetim | ERP Programı'

'Dijital Çağda Kurumsal Yönetim | ERP Programı'

 

Genç MÜSİAD olarak düzenlediğimiz ‘Dijital Çağ'da Kurumsal Yönetim' programımızı gerçekleştirdik. Programımızın konuşmacıları Sultanlar Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mücahit Yıldız, Uyumsoft Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Önder ve E-Dönüşüm Yazarı Hakan Bekerdi.

 

Sultanlar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Yıldız konuşmalarında Türkiye ve Dünya'da Gayrisafi milli hasıla, kişi başı milli gelir ve ihracat hakkında bilgilendirmelerde bulundular. 1980'den günümüze kadar olan ülkelerin durumu hakkında bilgilendirmelerde bulunan Yıldız, Türkiye'nin de içinde bulunduğu coğrafya da ulaşım bakımından üç kıtanın ortasında ve dünyanın merkezinde bulunmanın öneminden bahsetti.

 

Yılların geçmesi ve teknolojinin ilerlemesine değinen Yıldız, medya kullanım şekillerinin değişimi, iletişim kanallarının değişimi, tüketicinin ürüne ulaşma şeklinin değişimi gibi birçok konuda bilgi aktarımında bulundu.

 

Bir diğer konuşmacımız E-Dönüşüm Yazarı Hakan Beker, ticaret

savaşları alanında satın almanın önemine değindi. Satın alma malzemelerinin doğru kalitede, doğru miktarda ve doğru zamanla doğru fiyata doğru kaynaktan tedarik edildiği sürece, satın almaya hedeflerine ulaşmanın daha kolay olacağı noktasına değindi.

Maliyet Yönetimi hakkında bilgilendirmelerde bulunan Beker, Modern maliyet dönemi konusunda dijitalleşmenin daha hızlı yapılması durumunda maliyetlerin düşeceğini, bütünsel yaklaşımlar ile güven duygusunun önemine değindi.

 

Gelişen dünya da Endüstri 4.0'ın önemine değinen Beker, Yapay Zeka, Kripto para ve 3D Yazıcıların önümüzdeki yıllarda gelişen dünyadaki önemini belirttiler.

 

Programımızın bir diğer konuşmacısı Uyumsoft Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Önderdi. Önder, teknolojide sanal gerçeklik, siber güvenlik, yapay zeka odaklı yaklaşımların ve giyilebilir teknolojiler hakkında bilgilendirme yaparak, dijitalleşmenin iş dünyasına katkılarından bahsetti. Bu gelişmelerin sürdürülebilirliğinin, Şeffaf ve izlenebilir ekonomiden, tek bir kodla süreç yönetimi ile rekabette firmalara ne gibi avantajlarının olacağı konusunda bilgilerini katılımcılarımıza aktardı.

 

Programımız Genel Başkanımız Y.Furkan Akbal ve Yönetim Kurulu üyelerimizin konuşmacılarımıza plaket takdimi ile sona erdi.

 

 

 


25 Şubat 2020 Salı

PROJELERİMİZ

GENÇ MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimiz

GENÇ MÜSİAD BLOG

İş dünyası, girişimcilik, bilişim ve eğitim alanlarında genç kalemler fikirlerini ve analizlerini GENÇ MÜSİAD BLOG sayfalarında sizlere sunmaktadır.