Genel Başkan M.Engin Akdağ’ın Mesajı

Genel Başkan M.Engin Akdağ’ın Mesajı

Değerli Genç Kardeşlerim,
Ülkemizin içerisinde bulunduğu "Milli Seferberlik" sürecinde, fedakar ve vefakar milletimizin evlatları olarak siz, devletimize sahip çıkan her hareketin içerisinde vücut buldunuz. Üzerinize düşen sorumluluk ve kalkınma bilinciyle, birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya ispat ettiniz.


Adalete ve milli iradeye ziyadesiyle sahip çıktınız ve daima devletimizin yanında durdunuz. Şimdi gün birlik olma günü. Nasıl ki hain darbe girişimi ve kanlı terör saldırılarına beraber göğüs gerdiysek, bugün de birlik ve beraberlik için mücadelemizi sürdüreceğiz. Biliyoruz ki, "Kötüleri durdurmanın yolu, daha iyi olmaktan geçer." Bizler bu vatanın erdemli ve meziyet sahibi evlatları olarak, ümmete ve tüm dünyaya hizmet edecek, art niyetli ve karanlık yapıların karşısında, birliğimizi koruyacağız.

 

Değerli Kardeşim,
Milletimizin bin yıldır bu topraklara hakim kılmaya çalıştığı şeyin tek bir adı var: barış. Barışın da tek bir yolu var; bir ve beraber olmak. Önümüzde referandum gibi bir fırsat var; bu fırsatın da özeti şudur: güçleri ayırıp, milleti birleştirmek.


Güçler ayrılığının daha da kuvvetlendiği bir anayasa teklifinden, lideri etrafında daha da kenetlenmiş bir millet çıkarmanın adı olacak 16 Nisan.
İnançların, mezheplerin, siyasi görüşlerin değil, insan olmanın öne çıkarıldığı; mesele memleket olduğunda kenetlenmeyi ve beraber olmayı bilen, gençlerin sesinin daha gür çıktığı bir dönemi beraber tesis edecek ve karşılayacağız.


Birlikteliğimizi muhafaza ve müdafaa çerçevesinde her daim diri tutacak "Güçlü Türkiye," sizin gençlik enerjiniz ile kuvvetlenmeye devam edecektir.


Gençlik enerjiniz; yanımızda duramayan ve ihanet mekanizmasının merkezinde vuku bulan her hadisenin altından kalkacak güçtedir ve bizim de hedefimiz; vatanımıza, ümmetimize ve tüm dünyaya hizmet edecek nesiller yetiştirmektir. Sizlerden alacağımız kuvvet ile birlik ve beraberliğimizi Genç MÜSİAD çatısı altında istikrar ve güven ortamı oluşturarak yürütmeye devam edeceğiz.

 

Kıymetli Kardeşim,
Üzerine düşen bu sorumluluğun ve seni sen yapan imanın ile yakın tarihi sen yazacak ve yön vereceksin.


Biliyoruz ki, bizimlesin. Biliyoruz ki, bu milli mücadele, bizi "bir" yapan en kuvvetli argüman.


Cenab-ı Allah yar ve yardımcımız olsun.

 

Engin Akdağ
MÜSİAD Gençlik Kurulu Başkanı


25 Şubat 2017 Cumartesi

PROJELERİMİZ

GENÇ MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimiz

GENÇ MÜSİAD BLOG

İş dünyası, girişimcilik, bilişim ve eğitim alanlarında genç kalemler fikirlerini ve analizlerini GENÇ MÜSİAD BLOG sayfalarında sizlere sunmaktadır.