'İhracatın Yolu-2 Programı'

'İhracatın Yolu-2 Programı'

 

İHRACATIN YOLU 2 PROGRAMI

Genç MÜSİAD olarak ikincisini düzenlediğimiz İhracatın Yolu-2 programına katılım oldukça yoğundu. Panelimizin Moderatörü Gr Events iç-dış ticaret Ceo'su ve MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Güvercin, konuşmacılar Çelebi Makine Ceo'su Süleyman Çelebi, Turkish Business Office Global Başkanı Özkan Şahin ve Mentör Gümrük Müşavirliği Ceo'su Dr. Hakan Çınar yurt dışına ihracat hakkında önemli bilgiler verdiler.

Tüketim konusunda online satışın önemine değinen Çelebi Makine Ceo'su Süleyman Çelebi, Çin'e ihracat ve Çin pazarının ne kadar geniş olduğu ve ihracat ve ithalat konusunda geniş bir Pazara sahip olduğu konusuna değindi. Sanal mağazacılık anlamında çok büyük bir kitleye sahip olan Çin'in dijital pazardaki önemi ve yeri hakkında bilgiler verdi.

Gr Events Ceo'su Zeki Güvercin, Çin'deki ticari hacminin ne kadar yüksek olduğunu ve doğru analiz ve çalışması yapıldığı takdirde yurt dışı ihracat konusunda çok büyük adımlar atılabileceği konusunda bilgilerini bizlerle paylaştı.

Mentör Gümrük Müşavirliği Ceo'su Hakan Çınar, Çin'e ihracat yapılabilmesi için katma değer katarak yapılacak, ihracatı arttırmaya yönelik çalışmalar yapılmasını ve bunun da en önemli unsurlarından olan e-ticaret sayesinde yapılabileceğine değindi. Ticaretin dünyadaki değişimine değinen Çınar, Çin'in yurt dışında pazarında üretici olarak büyüdüğünü ve daha sonra dünya pazarına açılması konusunda nasıl güçlendiğine konusuna değindi.

Bir diğer konuşmacımız Turkish Business Office Global Başkanı Özkan Şahin, ihracatın 1980 yılı ve günümüzdeki durumu hakkında bilgiler verdi. 1980 yılı sonrasında reel üretim ve ihracatın hızlıca başladığına değinen Şahin, yurt dışına satabileceğimiz en büyük katma değer hizmet ve servis olduğuna değindi.

Programımıza katılım sağlayan MÜSİAD Kurucu Genel Başkanımız Erol Yarar, görev süresi dolan Genç MÜSİAD Genel Başkan Yardımcısı İsmail Demir ve Sektör Kurulları ve İş Geliştirme Birimi Başkanı Cenk Aydoğar 'a hediyelerini takdim etti. Programımız MÜSİAD Kurucu Genel Başkanımız Erol Yarar Yönetim Kurulu üyelerimizin konuşmacılarımıza hediye takdimi ile son buldu.

 

Değerli konuşmacılarımıza ve katılımcılarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

 


20 Kasım 2019 Çarşamba

PROJELERİMİZ

GENÇ MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimiz

GENÇ MÜSİAD BLOG

İş dünyası, girişimcilik, bilişim ve eğitim alanlarında genç kalemler fikirlerini ve analizlerini GENÇ MÜSİAD BLOG sayfalarında sizlere sunmaktadır.