'İş Dünyasının Yeni Patronu | Veri'

'İş Dünyasının Yeni Patronu | Veri'

 

Sektörel Dönüşüm Zirvesi programları kapsamında ‘İş Dünyasının Yeni Patronu | Veri' programımızı yoğun bir katılımla MÜSİAD Genel Merkezde gerçekleştirdik.

 

Dijitalleşen Dünya’da; nesnelerin interneti, yapay zeka, artırılmış gerçeklik vb. yeni teknolojilerle hayatımıza giren ve sektör ayırdetmeksizin tüm şirketlerin ilgi odağı haline gelen veri bilimi, her geçen gün daha da önemli hale gelmekte ve gelecekte de şirketler ve sektörler için çok daha büyük bir etkiye sahip olacağı tahmin edilmektedir.

 

Programımızın konukları Antalya Bilim Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Optiwisdom'un CEO'su Doç.Dr. Şadi Evren Şeker, H3M.I0'un Yönetici Ortağı Dr. Tolga Kurt ve Turkcell Veri Analisti Batuhan Köse gelişen teknoloji çağından İş dünyasında veri biliminin önemine değindiler.

 

Günümüzde teknolojik gelişmelerin sonucunda dijital anlam da yapılan tüm veri çalışmalarının saklanması ve paylaşılmasının öneminin başlandığına değinen konuşmacılarımız, yenilikçiliği ve verinin yeni kullanımlarını desteklemek, araştırma bulgularının detaylı incelenmesine olanak sağlamak, tekrar veri oluşturmanın maliyetini düşürmek ve eğitim öğretim de faaliyetleri için önemli kaynaklar haline geldiğine değindiler.

 

Genç MÜSİAD olarak ikincisini düzenlediğimiz Sektörel Dönüşüm Zirvesinde Turkcell Veri Analisti Batuhan Köse, sektörlerin dijital dönüşümüne öncülük ederken şirketlerin dijitalleşme sürecine katkı sağladığına dikkat çekerken, taleplerin alınarak analiz edilip dijital dönüşüm yolculuğunda birlikte hareket edeceklerine değinmiştir.

 

Optiwisdom'un CEO'su Doç.Dr. Şadi Evren Şeker, genel amaçlı self servis açıklanabilir, Fintech, Turizm, CRM ve İnsan Kaynakları Yönetimi konusunda ne tür çalışmalar yaptıkları hakkında bilgi verdi.

 

H3M, Yapay Zekâda aktif öğrenme tekniğini kullanarak Finansal suçlarla mücadele yazılımları geliştiren bir yazılım firması olduğunu belirten Kurt, veri bilimi için istatistiğin önemi, keşifçi veri analizi ve veri analizi ile kişi yeteneklerinin artacağına ve iş problemlerinde çözüm geliştirmenin farkındalığına varılacağını belirtmiştir.

 

Programımız, Yönetim Kurulu üyelerimizin konuşmacılarımıza hediye takdimi ile son buldu.

 

Değerli konuşmacılarımıza ve katılımcılarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

 


18 Ekim 2019 Cuma

PROJELERİMİZ

GENÇ MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimiz

GENÇ MÜSİAD BLOG

İş dünyası, girişimcilik, bilişim ve eğitim alanlarında genç kalemler fikirlerini ve analizlerini GENÇ MÜSİAD BLOG sayfalarında sizlere sunmaktadır.