"Kan bağışı kampanyasına destek verdik"

MÜSİAD Gaziantep kan bağışı kampanyasında bulundu. MÜSİAD Şube Başkanı Mehmet Çelenk, MÜSİAD ve Genç MÜSİAD'ın yönetim kurulu ve üyeleri de kan bağışı kampanyasına destek verdi.
MÜSİAD Gaziantep Dernek binasında düzenlenen kan bağışı kampanyasında kan veren Başkan Mehmet Çelenk, "MÜSİAD ve Genç MÜSİAD yönetim kurulundan, üyelerine kadar, kanın aciliyetinin, sürekli ihtiyaç olduğunun, bir gün bize de lazım olabileceği bilinci ile kan bağışında bulunduk" dedi
Kan Bağışı Dayanışma Örneğidir
"Kan bağışı toplumumuzdaki dayanışma örneğidir. Bu gün başkasına lazım olan kan belki bir gün bizlere de lazım olacaktır. Sadece bir farkındalık projesi yürütmüyoruz, kan vermeyi sorumluluk ve sorumluluk bilincini geliştirme yolu olarak görüyoruz. Biz hep örnek işler yapmayı amaçladık. Allah'ın izniyle bu projeyi daha da yayacağız.1 kan 3 can'dır. Bütün halkımızı da kan vermeye davet ediyoruz" şeklinde konuştu
Gelenek Haline Getirdik
Kış şartları nedeni ile kan bağışı sayılarında ciddi düşüşler yaşanıyor. Türk Kızılay'ı, hergün hastaları için 9 bin ünite kan bağışı yapmak zorunda. Destek olmak için Türk Kızılay'ının her zaman yanında olduğumuzu özellikle belirtmek isterim. Bu düşünceyi benimsediğimiz ve şehrimize örnek olmaya çalıştığımız için yılın belirli periyotlarında tüm teşkilat ve çevremizdeki eş dostlarla birlikte dernek binamızda kan bağışında bulunuyoruz. İlgi gösteren tüm üyelerimize ve dostlarımıza şükranlarımı sunarım" ifadelerine yer verdi.
Türk Kızılay'ı Gururumuz
"Türk Kızılay'ı darda kalanın yanında olan bir kurumdur. Dünyanın neresinde dara düşmüş, mağdur ve mazlum varsa oraya el uzatan bir kurumdur. Türk Kızılay'ı sadece kan ihtiyacını karşılamıyor, kimin nerede bir ihtiyacı varsa el uzatıyor. Bugün dünyanın neresinde bir acil çağrı duysa elini uzatan Türk Kızılay'ı ülkemizin dünyadaki yüz akıdır. Kan vererek, mağdur ve mazlumların yardımına koşan Kızılay'ımızın yanında olmak istiyoruz" diye konuştu.


25 Ocak 2019 Cuma

PROJELERİMİZ

GENÇ MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimiz

GENÇ MÜSİAD BLOG

İş dünyası, girişimcilik, bilişim ve eğitim alanlarında genç kalemler fikirlerini ve analizlerini GENÇ MÜSİAD BLOG sayfalarında sizlere sunmaktadır.