ROTA - Kurumsal İletişimde Strateji Geliştirme

ROTA - Kurumsal İletişimde Strateji Geliştirme

Genç MÜSİAD’ın Rekabet - Ortaklık – Tecrübe – Analiz (ROTA) programı kapsamında Kurumsal İletişimde Strateji Geliştirme konusuyla Stratejik İletişim ve Algı Yönetimi Uzmanı Prof. Dr. Ali Murat Vural’ı ağırladık.

 

Alanında birçok deneyime ve yaptığı çalışmalarla ulusal ve uluslararası pek çok ödüle sahip, kurumsal ve özel sektörde birçok yerde danışmanlık yapmış ve halen akademik hayatına İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde devam eden Prof. Murat Ali Vural ile birlikte “Kurumsal iletişim ve Strateji Geliştirme” konusunu ele aldık. Prof. Vural ROTA programı kapsamında Genç MÜSİAD’ın gelecek yöneticileri ve girişimcileri için iletişim konusunun günlük yaşantımıza ve iş hayatımıza olan etkisinden bahsetti. Oldukça öz ve verimli geçen programda Prof. Vural ‘Artık neyi nasıl söylediğiniz değil, nasıl neyi söylediğinizin önem kazandığı bir dönemdeyiz…’ diyerek her geçen gün hayatımıza etki eden değişimin iletişimi de es geçmediğini belirtti.

 

İletişim ve reklam alanında sıkça yapılan hatalardan bahsederken Prof. Vural ‘Çok fazla mesaj vermek, reklamı ve iletişimi oldukça etkisiz hale getirir…’ diyerek örnekler ile Genç MÜSİAD’ın aklında soru işareti oluşturabilecek noktalara değindi.

 

 

İletişim, Kurumsal İletişim ve Stratejik iletişim gibi konuları yaklaşık 2 saatte öz bir şekilde bizimle paylaşan, katılımcıların sorularını özenle yanıtlayan Prof. Murat Ali Vural hocamıza kıymetli zamanını bize ayırdığı için çok teşekkür ediyoruz. 

 


2 Aralık 2020 Çarşamba

PROJELERİMİZ

GENÇ MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimiz

GENÇ MÜSİAD BLOG

İş dünyası, girişimcilik, bilişim ve eğitim alanlarında genç kalemler fikirlerini ve analizlerini GENÇ MÜSİAD BLOG sayfalarında sizlere sunmaktadır.