'ROTA;Şubat Eğitimi:Finansal Okuryazarlık'

'ROTA;Şubat Eğitimi:Finansal Okuryazarlık'

 

Genç MÜSİAD olarak 3.cüsünü düzenlediğimiz R.O.T.A Programını gerçekletirdik.Programımıza Genel Başkanımız Y.Furkan Akbal, Genel Başkan Yardımcımız Yasin E.Ertemel ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz katılım sağladı. Programımızın konuşmacısı İş Adamı Ünsal Sözbirdi. 

 

İş adamı Ünsal Sözbir, Finansal okuryazarlık hakkında bilgilerini aktardı. Yatırımcıların yatırım yapmayı planladıklarında gayrimenkul yatırım ortaklığının karlılık durumunu, finansman yapısını, faaliyetleri ve yatırımları hakkında bilgileri, şirketin faaliyet raporlarından ve kamuya açıklanan finansal tablolarından izlemeleri gerektiğini belirten Sözbir, ayrıca şirketin, sermaye, yönetim ve finansal yapısı ile faaliyetleri hakkındaki değişikliklere ilişkin olarak işlemlerden geçtiğine değinmiştir.

 

Konjonktür dalgalanmaları, ticari girişimlerde organize olmuş ülkelerin toplu ekonomik faaliyetlerinde rastlanan bir dalgalanma türü olarak bilindiğini belirten Sözbir, bu döngüler birçok ekonomik faaliyette birden yaklaşık olarak aynı zamanda gerçekleşen genişlemeler bunu izleyen aynı derecede genel durgunluk dönemleri, daralmalar ve bir sonraki dalgalanmanın genişleme evresine karışmış canlanmalardan oluşacağını belirtti.

Programımız Yönetim Kurulumuzun konuşmacımıza hediye takdimi ile son buldu.

 

Değerli konuşmacımıza ve katılımcılarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

 

 

 


25 Şubat 2020 Salı

PROJELERİMİZ

GENÇ MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimiz

GENÇ MÜSİAD BLOG

İş dünyası, girişimcilik, bilişim ve eğitim alanlarında genç kalemler fikirlerini ve analizlerini GENÇ MÜSİAD BLOG sayfalarında sizlere sunmaktadır.