TÜRGEV Başkanı Sn. Arzu Akalın Young Business Academy' ye katıldı

TÜRGEV Başkanı Sn. Arzu Akalın Young Business Academy' ye katıldı ve konuşmasında erkek ve kadın herkes için önemli paylaşımlarda bulundu.

TÜRGEV Başkanı Sn. Arzu Akalın Young Business Academy' ye katıldı

TÜRGEV Başkanı Sn. Arzu Akalın Young Business Academy' ye katıldı ve konuşmasında erkek ve kadın herkes için önemli paylaşımlarda bulundu. Kendi hayata bakış açısını tüm katılımcılar ile paylaşıp; kararlılık ve zorluklar ile mücadele konuları üzerine özellikle değinen Arzu Hanım, katılımcı gençlere birçok tavsiye niteliğinde mesajlar verdi.

 

‘'İstişare halkalarınızı geniş tutmayı bilin, farklı görüşlerden insanlarla fikir teatileri yapmaktan geri durmayın. İstişarelerimiz sırasında karşımızdaki insanların dünya görüşlerini satın almıyoruz, ufkumuzu genişletip, toplumda muhabbet halkaları inşa etmiş oluyoruz. İstişareleriniz sırasında tam bir demokrat olun ama iş karar verme ve icra aşamasına geldiğinde bir diktatör gibi kararlı olmayı bilin'' gibi tavsiyelerinin yanı sıra,  hayatımızda kültür, spor, sanata dair en az bir uğraşımızın mutlaka olması gerektiğini, ancak bu şekilde ufkumuzu geniş tutmayı başarabileceğimizden bahsetti.

‘'1968 Mexico City Maratonunda dünya en çok birinciyi değil, sakatlanmasına rağmen yarışmayı 1 saat gecikmeyle sürünerek tamamlayan Tanzanyalı atleti konuştu. Tanzanyalı atlete gazeteciler birinci olamayacağınız belli iken sakatlığınıza rağmen neden devam ettiniz diye sorduğunda; 5000 Mil uzaklıktaki ülkem, beni yarışı başlayayım diye değil, tamamlayayım diye gönderdi" cevabını verdi. O pes etmemeyi bildi ve dünya onu konuştu. Son olarak da, inanç yapınız sağlam olsun, bu konuda da kendiniz olmaktan ve öyle kalmaktan asla çekinmeyin.'' gibi tavsiyelerde bulunan Arzu Hanım'a programa katılımdan ötürü MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Melike Günyüz Hanım kendileri adına bağışladığımız fidan sertifikasını takdim ederek program son buldu.    


27 Kasım 2017 Pazartesi

PROJELERİMİZ

GENÇ MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimiz

GENÇ MÜSİAD BLOG

İş dünyası, girişimcilik, bilişim ve eğitim alanlarında genç kalemler fikirlerini ve analizlerini GENÇ MÜSİAD BLOG sayfalarında sizlere sunmaktadır.