Young Business Academy Eğitimleri Sertifika Takdim Töreni ile Tamamlandı

Young Business Academy Eğitimleri Sertifika Takdim Töreni ile Tamamlandı

Genç MÜSİAD, Haliç Üniversitesi işbirliği ile yapılan Young Business Academy, 10 Aralık 2017 Pazar günü Final Programı kapsamında, ‘'Girişimcilikte Bilgi Güvenliği ve Yazılım'' konusu ile Bekir Sami Nalbantoğlu (Bilgi Sistemleri A.Ş. CEO), ‘'Geçmişin İzinden Geleceğe Yeni Bir Dil İnşası'' konusu ile Süleyman Gündüz (Yazar, 22. Dönem Milletvekili) ve son olarak ‘'Girişimcilik ve Gençlik'' konusu ile Doç. Dr. Ömer Bolat  (Albayrak Holding CEO & MÜSİAD 3.Dönem Genel Başkanı) eğitimleri verilmiştir.

 

Bu eğitimlerin akabinde MÜSİAD Genel Başkanımız Sn. Abdurrahman Kaan, Genç MÜSİAD Genel Başkanımız Sn. Engin Akdağ ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sn. Abdurrahim Boynukalın 'ın katılımlarıyla Sertifika Takdim Töreni yapılmıştır. Bu törende Genç MÜSİAD Genel Başkanı Engin Akdağ Bey'in ‘'Girişimcilik ülke ekonomisinin kalkınmasında bir dinamo görevi görür. Bir ülkede, girişimcilik ne kadar gelişirse, o ülkede ekonomik refah düzeyi de o kadar gelişir. Türkiye'de de refahın artması ve daha iyi bir düzeye taşınması için girişimcilik teşvik edilmeli ve desteklenmelidir. Bu düşünceyle hareket ederek biz Genç MÜSİAD olarak gelecek biziz sloganıyla yola çıkarak girişimci kardeşlerimize elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışmakta ve faaliyetlerimizi ağırlıklı olarak genç kardeşlerimize yönelik yapmaktayız.'' sözleri ile genç girişimcilere olan desteğini göstermiş ve girişimci arkadaşlara cesaret vermiştir.

 

MÜSİAD Genel Başkanımız Abdurrahman Kaan Bey'in ‘' İş dünyası mücadeledir; adım attığınız ilk günden itibaren karşınıza çıkacak, önünüze konacak engellerle savaşmaktır. Bu mücadelenin altından kalkabileceğinize olan inancınız varsa, girişimci bir ruhunuz var demektir. Bir girişimciyi, yolda yoran, ümitsizliğe kapılmasına sebep verecek birçok şey olabilir; yılmayacaksınızyorulmayacaksınız. Önce kendinize, sonra yaptığınız işe sonuna kadar inanacaksınız.'' sözleri ile Başkanımız genç girişimcilere önemli tavsiyeler vermiş ve girişimcilikte pes etmemenin önemine değinmiştir.

 

Düzenlenen törende açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın, ülkemizin özellikle doğu bölgelerine büyük bir önem verdiklerini ifade etti. Boynukalın, "Kalkınmaya açık doğu bölgelerindeki kardeşlerimize ve o bölgede proje yapan girişimcilerin çalışmalarına, Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak destek vermeye hazır olduğumuzun altını çizmek isteriz." dedi.

 

MÜSİAD ve Genç MÜSİAD Genel Başkanlarımızın ve Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın'ın konuşmalarının ardından Young Business Academy projesindeki sponsorlarımıza Plaket Takdimi yapılmıştır. Ana sponsorumuz Ortadoğu Grup'tan Ahmet Gür Bey'e, Medyacity' den Hakan Kurt Bey'e, Saruhan Grup'tan Furkan Saruhan Bey'e, Letven 'den Kamil Kılıç Bey'e,  İştirak Şehircilik ve Yapı AŞ.' den İsmail Demir Bey'e, Gürsel Alişan Sigorta' dan Burak Alişan Bey'e, Destek Patent 'ten  Faruk Yamankaradeniz Bey'e, Tisa Enerji A.Ş.' den Ömer Ayberk Cengiz, Abdulsamet Temel Beylere,  Naz City Taksim Hotel' den Emirhan Özyardımcı Bey'e, Fuzul Grup'tan Eyüp Akbal Bey'e, Furkan Akbal Beye plaket takdimi yapılmıştır. Plaket takdiminin ardından Sertifika almaya hak kazanan öğrencilere Sertifikaları verilmiştir. Sertifika töreninin ardından toplu fotoğraf çekimimiz ile YBA'nın kapanışı gerçekleşmiştir.    


12 Aralık 2017 Salı

PROJELERİMİZ

GENÇ MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimiz

GENÇ MÜSİAD BLOG

İş dünyası, girişimcilik, bilişim ve eğitim alanlarında genç kalemler fikirlerini ve analizlerini GENÇ MÜSİAD BLOG sayfalarında sizlere sunmaktadır.