Sektör Kurulları ve İş Geliştirme Komisyonu

Yapısı Genç MÜSİAD Sektör Kurulları ve İş Geliştirme Komisyonu; İnşaat, Hizmet, Gıda-Tarım-Hayvancılık ve Üretim sektör kurulları olmak üzere 4 ana kuruldan oluşur. Bu dört sektör kurulunun altyapısında MÜSİAD sektör kurulları ile koordinasyonu sağlamak üzere 16 sektör temsilcisi bulunmaktadır.

Faaliyetleri

Sektör Kurulları benzer sektörde faaliyet gösteren üyelerin bir araya gelerek ticaretin, pazarın, sektörün gelişimi ile ilgili çalışmalar yapmasını ve bunun sonucu olarak ticari hayatın kalitesine katkıda bulunmayı amaçlar. Ayrıca üyelerin ticari hacmini arttırmaya yönelik çalışmalarda sektör kurullarının faaliyetleri arasındadır.

Yaptıklarımız ve Hedeflerimiz

Sektör kurulları günümüze kadar geçen zamanda yaptığı gibi önümüzdeki yıllarda da daha temiz bir ticaret için çalışmanın yanı sıra, geleceğin işadamlarına tecrübe kazandırmak üzere staj programlarına da hız kesmeden devam edecektir. Bu amaçla başlattığı "24 Çok Geç!" projesi yine önümüzdeki yıllarda gündemde olmaya devam edecek. Bunun haricinde dönemsel olarak ticari sıkıntı yaşayan bölgelerimizin yarasını sarmak, o bölgedeki kardeşlerimize umut olmak üzere "Helal Lokma Kardeşliği" projemize de devam edeceğiz.