CORE HUB ZİYARETİ

CORE HUB ZIYARETI1

Genç MÜSİAD ve Core İstanbul – Business Hub arasında karşılıklı iletişimin artırılması, iş birliğinin sağlanması ve ortak projelerin yürütülmesi hakkında görüşme gerçekleşti. Genç MÜSİAD Heyeti, Core İstanbul’un yeni ofisinde ziyaret etmiş oldu.

Core İstanbul, Körfez bölgesi genç iş insanlarının ve girişimlerin bir araya geldiği bir kuruluş olarak, İstanbul’da hizmet vermektedir. Bölgenin en geniş Türk-Arap girişimcilik merkezi olmasının yanı sıra, girişimcilik eğitim programları, konferanslar, yatırımcı buluşmaları ile Türk girişimcilik ekosistemine de uluslararası bir paydaş olarak katkı sağlamaktadır.

Genç MÜSİAD ve Core İstanbul arasında gerçekleşen görüşmede, Genç MÜSİAD başkanı Yunus Furkan Akbal; Türk-Arap iş birliğinin artırılması konusunda gençliğin rolüne dikkat çekti. Ayrıca Türkiye girişimcilik ekosisteminin öncü kuruluşları arasında yer alan Genç MÜSİAD’ın tecrübe ve bilgi paylaşımında bulunacağını bunun yanı sıra ortak projelerde bir araya gelinmesi gerektiğini ifade etti. Core İstanbul yöneticisi Salam Ahmed, Genç MÜSİAD’ın önemli bir paydaş kurum olduğunu bu nedenle ortak hareket mekanizmasının oluşturulmasını ve iş birliğinin resmi hale getirilmesinin gerekliliğine değindi. Görüşme sonunda; Genç MÜSİAD ve Core İstanbul arasında girişimcilik alanında eğitim programları, forum, networking çalışmaları, yatırımcı buluşmaları gibi projeleri hayata geçirebilmek adına MOU imzalama kararı alındı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp