Genç MÜSİAD 10. Dönem Başkanı Cahit Ertemel oldu

Genç MÜSİAD 15. Olağan Genel Kurul’u MÜSİAD Genel Merkezinde gerçekleştirildi. Olağan genel kurul sonucu Genç MÜSİAD yeni dönem genel başkanı Cahit Ertemel oldu.

Ülkemizin kalkınmasındaki güçlerden biri olan Genç MÜSİAD’ın 15. Olağan Genel Kurulu, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, AK Parti Milletvekili Rümeysa Kadak, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, MÜSİAD Önceki Dönem Genel Başkanları, Genç MÜSİAD ve MÜSİAD üyeleri başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz

Genç MÜSİAD Genel Başkanı Cahit Ertemel,  ‘Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ilan etmiş olduğu Türkiye Yüzyılının mimarları olacak olan biz gençler birlikteliğin gücünü kullanarak güzel ülkemizin yarınlarını inşa edeceğiz. Merhum Erbakan Hocamızın söylediği gibi; Bir milletin asıl gücü topu tüfeği yahut tankı değil imanlı ve inanmış gençliğidir diyerek Bismillah diyoruz. Yeni dönemde yönetim kurulu üyelerimiz, çok değerli şubelerimiz ve tüm Genç MÜSİAD neferleriyle yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz.’ ifadelerini kullandı.

 

Vazifemizi tekrar hatırlıyor ve niyetlerimizi tazeliyoruz.

‘Genç MÜSİAD olarak toplumsal anlamda üstlenmiş olduğumuz vazifemizi tekrar hatırlıyor ve niyetlerimizi tazeliyoruz. Gençlerin iş hayatı ile ilgili MÜSİAD etik değerleriyle yetişmesi, gelişmesi ve büyümesine yönelik planlamalarımızı yapıyoruz. Bu doğrultuda faaliyetlerimizi üç ana gruba ayırdık. GENÇ MÜSİAD iş dünyasına hazırlayacak, fikirlerin hayata geçmesine destek olacak ve iştiraklerimizin global bir oyuncu haline gelmesine yardımcı olacaktır.’ İfadelerini kullanan Ertemel, konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü:

‘Bu dönem sorun çözüm odaklı çalışacağız. Etki alanımızdaki bölgelerde gençlerin iş dünyasına yönelik ihtiyaç ve isteklerini tespit edip analiz edeceğiz. Bu tespitlere yönelik projeler geliştirip genç kardeşlerimize katkı sunacağız. Bu faaliyetleri yaparken tabii ki de uygulanabilir ve efektif çalışmaya özen göstereceğiz.

Bu dönemde Genç MÜSİAD dijital araçları daha etkin kullanarak, üyelerimizin iş hacmini artırmak için yeni mecralar üretecektir. Oluşturacağımız hızlandırma alt yapısıyla işlerini ticarileştirmek ve büyütmek isteyen genç girişimcilere gerekli imkanları sağlayacağız.’

 

‘İsmini Kolektif Girişimcilik Hareketi olarak belirlediğimiz yeni bir gençlik ve girişimcilik hareketi ilan ediyoruz.

Genç MÜSİAD Başkanı Cahit Ertemel, birlik, beraberlik ve girişimcilik vurgusu yaparak ‘İsmini Kolektif Girişimcilik Hareketi olarak belirlediğimiz yeni bir gençlik ve girişimcilik hareketi ilan ediyoruz. Fırtınayı kim başlatırsa sınırlarını da o belirler diyerek, suni rüzgarlarla savrulan değil kendi oluşturduğu rüzgârı arkasına alan bir gençlik hareketi için yola çıkıyoruz.

Bünyesinde öğrenci, profesyonel çalışan, aile şirketinin yeni nesil temsilcisi ve kendi işinin sahibi bireyler bulunduran Genç MÜSİAD Kolektif Girişimcilik Hareketiyle her bir ferdin kendi alanında girişimci ruhuyla çalışmasına vesile olacaktır. Bu doğrultuda öğrenci, kendini daha iyi geliştirecek, profesyonel olan işinde daha yetkin olacak, aile temsilcisi inovatif düşüncelerle şirketine yenilik katacak ve bireysel girişimciler, girişimlerini büyütecektir.

Başlatmış olduğumuz bu hareketimizle, girişimcilik ruhumuzu çalışma azmiyle donatarak konfor alanımızın dışına çıkacak, makul riskler alıp, imkansızı mümkün kılmaya gayret göstereceğiz. Büyüklerimiz bir öğüdünde; “Daima hizmet ve gayret içinde ol. Çünkü hayatın gerçek lezzeti hiç bezginliği olmayan bir yorgunluktadır” demiştir bizler de bu düşünceyle dönemimizde hiç yorulmadan çalışacağımıza söz veriyoruz. Yurt içinden ve yurt dışından katılım sağlayıp teşrif eden tüm misafirlerimize en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.’ dedi.

 

Bugün gönlüm çok rahat bir şekilde, gönül huzuruyla görevimi devrediyorum.

Olağan genel kurulda 10. Dönem genel başkanlığını Cahit Ertemel’e devreden Furkan Akbal, Genç MÜSİAD’ın küresel bir gençlik platformu olduğunu belirterek sözlerine şöyle tamamladı:

‘Geride bıraktığımız 4 sene boyunca bu bilinçle hareket ettiğimizi ve bugün bu koşuyu tamamladığımızı hem hüzün hem de kıvançla ifade etmek isterim. Bugün gönlüm çok rahat bir şekilde, gönül huzuruyla görevimi devrediyorum.

Elhamdülillah, görevde bulunduğumuz iki dönemde de yaşanılan pek çok olağanüstü duruma rağmen Genç MÜSİAD’ın bu süreçten daha da güçlenerek çıktığına şahit olduk. Ve ben her zaman Genç MÜSİAD’ın Başkanı olmaktan ve sizler gibi her biri paha biçilemez bir değer olan arkadaşlarımla yol yürümekten onur duydum. Hani derler ya ‘’Yolu rastgele yürürsen ömür, denginle yürürsen şiir olur’’ bu şiiri biz birlikte yazdık. Ve burada ilhamımız hep-sizdiniz. Bu yolculuk için sizlere teşekkür ederim.’

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp