GENÇ MÜSİAD 45. GENEL İDARE KURULU

Genc MUSIAD 45. Genel Idare Kurulu1 Genc MUSIAD 45. Genel Idare Kurulu2 Genc MUSIAD 45. Genel Idare Kurulu3 Genc MUSIAD 45. Genel Idare Kurulu4

Genç MÜSİAD’ın Türkiye genelindeki şubelerinin geniş katılımıyla organize ettiği 45. Genel İdare Kurulu (GİK) Samsun Şubesi ev sahipliğinde, 14-16 Ocak 2022 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Pandemi dönemi sonrasındaki ilk GİK olma özelliği taşıyan organizasyon, 45 şubeden 300’e yakın kişinin yoğun katılımıyla Samsun’da üç günlük bir program kapsamında düzenlendi.

14 Ocak Cuma günü, Genç MÜSİAD Genel Başkanı Furkan Akbal ve heyetinin Samsun’a gelmesiyle başlayan program, Samsun il protokolü ziyaretleriyle devam etti. Samsun Valisi Doç.Dr.Zülkif Dağlı’yı ziyaret eden heyet, Genç MÜSİAD’ın çalışmalarıyla ilgili Sayın Valiye bilgiler verdi. Ardından Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sn.Mustafa Demir’i ziyaret eden heyet, Genç MÜSİAD’ın Samsun ve Türkiye genelinde yapılan projeleriyle ilgili bilgileri aktardı.

14 Ocak Cuma günü akşamında programın Gala yemeği, Ömer Halisdemir Konge ve çok amaçlı Salonu’nda yoğun katılım ve ilgiyle gerçekleşti. Genç MÜSİAD Samsun Şubesinin çalışmalarını gösteren sunum ile başlayan gala yemeği, Genç MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Ahmet Korkmaz’ın açılış konuşmasıyla başladı. Yaptıkları her çalışmada ekip olarak birlik içerisinde çalıştıklarının altını çizen Ahmet Korkmaz, Genç MÜSİAD Samsun üyelerinin Samsun ekonomisine büyük katkılar verdiğini ve gelecekte de vermeye devam edeceğini belirtti. MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Hasan Tahsin Şengül’ün selamlama konuşmalarının ardından Genç MÜSİAD Başkanı Furkan Akbal açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Akbal; Ülkemizin en önemli doğal kaynağının gençler olduğunu ifade eden Başkan, “Devletimiz tarafından öncülüğü yapılan milli teknoloji hamlesini destekleyerek inşallah bu yeniliklerin hep birlikte takipçisi olacağız, sorumluluk alacağız.” diyerek Genç MÜSİAD’ın yeni yıl hedeflerinin altını çizdi. Bu hedeflere ulaşma noktasında Genç MÜSİAD’ın; özellikle dijital yetkinlik, farkındalık, üretim, kişisel ile kurumsal gelişim ve değerlerine bağlı gençlerin yetişmesi başlıkları altında öncülük edeceğini belirtti. Ülkemizde son zamanlarda “beyin göçü” yaşanacağı noktasında endişeler olduğuna değinen Başkan, memleketlerin dahi kendi değerlerine sahip çıkması gerektiğini belirterek, bu noktada şubelerin yetenekli gençlere katma değerli çalışma ortamları oluşturmak için çalışmalar yapacağını duyurdu.

Protokol konuşmalarında söz alan Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Yavuz Ünal konuşmalarında, değerlerinin bilincinde olan gençliğin öneminden ve bu noktada Genç MÜSİAD’ın aldığı rolden bahsetti. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sn.Mustafa Demir, Türkiye ekonomisinde MÜSİAD’ın kurulduğu günden bu yana oldukça önemli bir rol aldığını belirtti. Ayrıca Samsun’da genç iş insanlarının yapacağı projeleri sonuna kadar destekleyeceğini ifade eden Sn.Mustafa Demir, Genç MÜSİAD’ın çalışmalarından ötürü Başkan Furkan Akbal’a tebrik ve takdirlerini iletti.

15 Ocak Cumartesi günü, TÜYAP Kongre Merkezi’nde tüm gün boyunca süren Başkanlar, Teşkilatlanma, Sektör Kurulları, İhracatı Geliştirme ve Üniversiteler komisyon toplantıları düzenlendi. Program esnasında, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Sn. Çiğdem Karaaslan program katılımcılarını ve giriş alanında kurulan mini fuar alanını ziyaret etti.

Sn.Çiğdem Karaaslan konuşmalarında, Türkiye’nin kalkınmasında özellikle genç iş insanlarının büyük bir öneme sahip olduğuna işaret ederek, programın Samsun’da düzenlenmesinden ötürü duyduğu memnuniyeti ve teşekkürlerini Başkan Furkan Akbal ve katılımcılara iletti. Toplantılar sona erdikten sonra, büyük çoğunluğunun girişimci ve aile şirketlerinin temsilcileri olması hasebiyle, Dr. Şaban Kızıldağ’ın katılımıyla “Genç Ustalara Aile ve Şirket Tüyoları” konulu eğitim programı gerçekleşti.

Günün sonunda, Genç MÜSİAD 2021 yılı Şube Performans Değerlendirme sonuçları açıklandı. Yapılan değerlendirmelere göre 2021 yılı Türkiye genelinde; Adana Şubesi en başarılı birinci Şube seçilirken, Sakarya Şubesi ikinci ve Konya Şubesi üçüncü oldu. Programın kapanışında dereceye giren şube başkanlarına Başkan Furkan Akbal tarafından Teşekkür plaketleri takdim edildi.

16 Ocak Pazar günü; 45. Genel İdare Kurulu programı, Samsun şehir gezisiyle tamamlanarak son buldu.

Şubelerimize ve katılımcılara teşekkürlerimizi sunarız.

Genel Merkez

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp