GENÇ MÜSİAD FRANSA’DA

Genc MUSIAD Fransada1 Genc MUSIAD Fransada2 Genc MUSIAD Fransada3 Genc MUSIAD Fransada4 Genc MUSIAD Fransada5

22 – 25 Haziran 2022 tarihleri arasında Ulusal Ajans ve Genç MÜSİAD iş birliğiyle Paris iş gezisi programı, ihracat rakamları yüksek Genç MÜSİAD üyeleri ve Genç MÜSİAD yıllık değerlendirmeler neticesinde başarı göstermiş şubelerimizin katılımı ile gerçekleştirildi. Yapılan ziyaretlerde, Türkiye ve Fransa arasındaki ihracat rakamlarını geliştirmeye yönelik görüşmeler ve yeni iş fırsatları neler olabileceği hususunda istişareler yapıldı.

Ziyaretin ilk bölümü, Türkiye Paris Büyükelçisi Rıfat Ali Onaner ziyareti ile başladı. Ziyarette Fransa’daki yatırım imkanları, Türkiye ve Fransa arasında ihracatı arttırmaya yönelik atılması gereken adımlar ve Türk – Fransız ilişkileri üzerine görüşme gerçekleşti. Fransa Ticaret Ateşesi Gonca Köksal Ensari’nin ülke sunumu ve yatırım tavsiyeleri sunumu ile devam eden ziyarette, Genç MÜSİAD heyetinin plaket takdimi ile nihayete erdi.

OECD Türkiye Daimî Temsilcisi Prof. Dr. Kerem Alkin ziyaret edildi. OECD ve MÜSİAD arasında yapılabilecek iş birlikleri ve gerçekleştirilebilecek projeler üzerine görüşme gerçekleştirildi. Prof. Dr. Kerem Alkin tarafından OECD’nin genel çalışma alanı ve yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yapıldı. Ağustos-Eylül 2022’de İstanbul’da yapılacak toplantı neticesinde ortak yapılabilecekler masaya yatırılacaktır. Genç MÜSİAD heyetinin plaket takdimi ile ziyaret nihayete erdi.

Genç MÜSİAD heyeti uluslararası alanda yaptığı çalışmalarla tanınan dünyanın en önemli hukuk bürolarından GİDE Loyrette Nouel ziyaret edildi. Uluslararası ticaret hukuku, ülkeler arasındaki ticari hukuk farklılığından kaynaklanan sıkıntılar üzerine görüşmeler gerçekleştirildi. GİDE hukuk firması yetkilileri Genç MÜSİAD heyetine Fransa’daki yatırım fırsatları hakkında sunum gerçekleştirdi. Ziyaret plaket takdiminin ardından nihayete erdi.

Programın 3. Gününde BNP Paribas bankasının girişim ve yatırım ekosistemini buluşturmayı amaçlayan WAI Start-up Center ofisi ziyaret edildi. Kurum bünyesinde yer alan girişimlere tanınan imkanlar çerçevesinde Türkiye’den gelip ofis açacak girişimcilere tanınan imkân ve teşviklerle alakalı bilgi alındı.

Genç MÜSİAD’ın önemli markalarından olan, üyeler arası ticaretin güçlendirme hedefiyle düzenlenen 3T (Tanı, Tanıştır, Ticaret Yap) Global; Almanya, Cezayir, Fransa şube üyelerinin katılımıyla yapıldı. Akabinde katılımcılar ile Gala yemeğinde buluşuldu.

Programın son gününde Üyelerimiz şirketleri ziyaret edilerek, heyetimize farklı tecrübeler sağlandı.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp