GENÇ MÜSİAD HEYETİ, KIRGIZİSTAN GENÇLİK ZİRVESİ’NDE

Genc MUSIAD heyeti Kirgizistan Genclik Zirvesinde1 Genc MUSIAD heyeti Kirgizistan Genclik Zirvesinde2 Genc MUSIAD heyeti Kirgizistan Genclik Zirvesinde3

Kırgızistan Gençlik Zirvesine, Genç MÜSİAD’ı temsilen Uluslararası İlişkiler Komisyon Başkanı Talha Akbaş, Genç MÜSİAD Strateji Komisyon Başkanı Muhammed Güllüoğlu ve Genç MÜSİAD Üniversiteler Komisyon Başkanı Furkan Meral katıldı.

Zirvede “Genç Girişimciliğin Geliştirilmesi ve İş Birliğinin Artırılması” konu başlıklı toplantıda Genç MÜSİAD adına Talha Akbaş konuşma gerçekleştirdi.

Programda; sivil toplum kuruluşları olarak gençlerin girişimciliğe teşviki yönünde ortak plan şemasının çıkarılması, network içerisinde bulunan start-up’ları, girişim fikri olan insanları bir araya getirecek bir platformun kurulması, Türkiye’deki üniversiteler ile yurtdışında bulunan üniversiteler arasında, sivil toplum kuruluşları önderliğinde iş birliği anlaşmaları imzalanması, genç iş insanlarının birlikte ticaret yapmasını kolaylaştıracak iletişim kanallarının, yatırım ve tedarik ağının oluşturulması gerektiği gündeme getirildi. Genç MÜSİAD’ın ulusalda ve uluslararasında gerçekleştirmiş olduğu etkinlikler ve uyguladığı yöntemler konusunda katılımcılara bilgi verildi.

Zirve; Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Macaristan, Rusya ve Çin delegasyonları gündeme getirilen konulara ilişkin ortak mutabakat metni yayınladı.

Zirvedeki görüşmeler kapsamında Genç MÜSİAD delegasyonu, Kırgızistan Gençler Birliği Örgütü ile MOU anlaşması imzaladı.

Kırgızistan gençlerinin Türkiye ile olan bağının artırılması, iş dünyasına entegrasyonu ve karşılıklı iyi niyetlerin belirtildiği mutabakat imza törenine Kırgızistan Gençler Birliği Örgütü Başkanı Askar Shaikidinov ve ekibi katılım gösterdi.

Genç MÜSİAD delegasyonu ayrıca ziyaret kapsamında Kırgızistan Ekoloji ve Tarım Politikaları Bakanı Kutmanova Dinara Asieava ile enerji ve geri dönüşüm sistemleri hakkında görüşme gerçekleştirdi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp