MÜSİAD EXPO’22 TİCARET FUARI

MÜSİAD EXPO’22 TİCARET FUARI

Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) tarafından iki yılda bir düzenlenen MÜSİAD EXPO, TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezinde 19’uncu kez kapılarını açtı. MÜSİAD EXPO Açılış Programında değerlendirmelerde bulunan MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, MÜSİAD EXPO ile kıtaları birleştiren bir ticaret ağı oluşturduklarını ifade etti.

Türkiye ve bölgenin en geniş karma ticaret fuarı MÜSİAD EXPO 2022, dünyanın dört bir yanından yatırımcı, sanayici ve girişimci iş insanını İstanbul’da bir araya getirdi. Fuara ilişkin değerlendirmelerde bulunan MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, düzenlenen etkinlikler ve ortaya çıkardığı potansiyel iş birlikleri ile MÜSİAD EXPO’nun ticari diplomasi şölenine dönüştüğünü söyledi.

Fuarda 124 ülkeden 100 binin üzerinde ziyaretçi ve 60 ülkeden nitelikli alım heyeti iş insanlarıyla buluşacak

Başkan Asmalı ayrıca, fuar boyunca 124 ülkeden 100 binin üzerinde ziyaretçinin yanında 60 ülkeden nitelikli alım heyetlerinin muhatapları ile bir araya geleceğini belirtti.

Başkan Asmalı değerlendirmesinde şunları söyledi:

“Nitelikli alım heyetleriyle bir araya gelme noktasında ürün ve hizmet odaklı bir anlayışla yol aldık. Üyelerimizden gelen talepleri değerlendirerek farklı ürün ve hizmet kalemlerinde iş insanlarımızı doğrudan muhataplarıyla bir araya getireceğiz. 124 ülkeden ziyaretçilerimizle fuar boyunca birlikte olacağız. Bununla birlikte 60 ülkeden gelen nitelikli alım heyetlerini fuarımızda ağırlayacağız. Hem üretim hem de dış ticaret süreçlerinde farklı iş birliklerinin kurulmasına vesile olacağız.”

Müstakil Sanayici ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) tarafından iki yılda bir düzenlenen MÜSİAD EXPO Karma Ticaret Fuarı, TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi’nde binlerce iş insanını bir araya getirdi. Dünyanın dört bir yanından üst düzey diplomatik temsilcinin de katıldığı organizasyon, D8 Büyükelçiler Buluşması, Uluslararası İş Forumu ve Yabancı Misyonlar Resepsiyonu gibi etkinlikler ile sıra dışı bir fuar deneyimi sundu. Fuara ilişkin açıklamalarda bulunan MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, ticari diplomasinin kalbinin MÜSİAD EXPO’da attığını işaret ederek, “MÜSİAD EXPO, fuar boyu düzenlenen etkinlikler ve ortaya çıkardığı potansiyel ile uluslararası ticarete yön veren bir etki oluşturdu. Beklentilerin üstüne çıkan bir fuar deneyimi sunan MÜSİAD EXPO, deyim yerindeyse tam bir ticari diplomasi şölenine dönüştü” dedi.

MÜSİAD, Türkiye’nin üretim ve ihracat hedefine katkı sağlayacak

Fuar ile 5 milyar dolarlık ticaret bağlantısı kurmayı hedeflediklerini söyleyen Başkan Asmalı, “Türkiye’nin üretim ve ihracat vizyonunu çok daha ileri bir seviyeye taşımayı arzu ediyoruz” dedi.

Başkan Asmalı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu yıl 19’uncu kez kapılarını açan MÜSİAD EXPO, ülkemizin 2023 hedeflerini gerçekleştirmek noktasında önemli bir misyon üstlenmiştir. MÜSİAD EXPO 2022 ile Türkiye’nin üretim ve ihracat vizyonunu çok daha ileri bir seviyeye taşımayı arzu ediyoruz. MÜSİAD EXPO çerçevesinde gerçekleşecek iş birlikleri ve yatırım projeksiyonuyla yaklaşık 5 milyar dolarlık iş bağlantısına vesile olma hedefindeyiz.”

 

“MÜSİAD EXPO tarihinin en büyük fuarı gerçekleştirildi”

 

MÜSİAD, EXPO’da uluslararası ticarete dinamizm kazandıracak iki yeni yapıyı hayata geçirdi

MÜSİAD EXPO çerçevesinde tanıtımı yapılan MÜSİAD İnvest ve MÜSİAD Ticaret Ofisi’ne yönelik değerlendirmelerde bulunan MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, Türkiye’nin yeni ekonomik düzende küresel ticaretin güvenli limanı olduğunu vurgulayarak, oluşturulan iki yeni yapı ile ülkemize yatırım yapmak isteyen ve dünyaya açılmak isteyen iş insanlarına rehberlik edileceğini söyledi.

 

“Bu yıl 19’uncu kez düzenlenen MÜSİAD EXPO 2022 Ticaret Fuarında Genç MÜSİAD Yönetim kurulu ve üyeleri de yoğun katılımları ile yerini aldı”

Fuarın ilk gününde açılış programına katıldıktan sonra Genç MÜSİAD olarak yerimizi almış olduğumuz standımızda yeni potansiyel üyelere kurumumuzu tanıttık. Akabinde yönetim kurulumuz ile Fuar içerisinde marka ziyaretlerini gerçekleştirdik. Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanı Sn. Nureddin Nebati, fuar kapsamında açılış konuşmasını gerçekleştirdikten sonra Genç MÜSİAD standımıza ziyarette bulundu. Akabinde T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sn. Mehmet Fatih Kacır Genç MÜSİAD standımızı ziyaret ederek değerli görüşlerini bizlere aktardı. Yoğun ilgi ile karşılanan MÜSİAD EXPO’22 Ticaret Fuarı kapsamında Genç MÜSİAD olarak birçok ikili görüşme, birçok stant ziyareti ve bir o kadar tanıdık yüzle hasbihal ederek dolu dolu geçirdiğimiz 4 günü olumlu çıktılar ile nihayete erdirdik.

MÜSİAD EXPO 2024’te görüşmek üzere, fuarımıza katılım sağlayan tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp