GENÇ TİCARET ELÇİLERİ PROJESİ 6. DÖNEM İLANI

Genç Ticaret Elçileri Projesi, Türkiye ile Türkiye’de eğitim gören uluslararası öğrencilerin geldikleri ülkelerin hinterlandı arasında bulunan ticari ilişkilerin geliştirilmesi adına Genç MÜSİAD tarafından geliştirilmiş müstakil bir projedir.

Proje kapsamında, uluslararası öğrencilere özel olarak; ihracat, pazarlama, dış ticaret, girişimcilik konularında eğitimler verilmekte ve staj yönlendirmeleri yapılmaktadır. İlgili eğitimleri alan proje katılımcısı öğrencilerin Türkiye ile kendi ülkelerinin hinterlandı arasında ticaret köprüleri kurmaları projenin ilk hedefidir. Bununla birlikte, proje katılımcısı başarılı öğrencilerle, Türkiye’de dış ticaret yapan ve yabancı dil bilen dış ticaret personeli ihtiyacı bulunan firmaların buluşturulması projenin diğer önemli kısmıdır.

Projenin 6. Dönemi itibariyle, İstanbul’da bulunan üniversitelerde eğitim gören veya mezun uluslararası öğrencilere özel olarak ücretsiz “Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi” verilecektir. Eğitimi başarıyla tamamlayan öğrencilere, İstanbul Ticaret Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi onaylı sertifika verilmektedir.

Eğitimleri başarıyla tamamlayan katılımcılardan sunumlar talep edilecektir. Yapılan sunumlardaki performanslar ve çeşitli kriterler göz önünde bulundurularak jüri tarafından seçilecek öğrenciler İstanbul’da bulunan ve dış ticaret yapan firmalarla iş görüşmeleri yapmaya hak kazanacaklardır. Projeye, UDEF, Bab-ı Alem Uluslararası Öğrenci Derneği, YTB ve İstanbul Ticaret Üniversitesi katkı sunmaktadır.

Eğitim Bilgileri;

Tarih: 10-11-17-18 Aralık 2022 Saat: 10.00-16.00

Yer: İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Yerleşkesi

Eğitmenler: Konunun uzmanlık alanına göre ayrı ayrı seçilecektir.

Not: Eğitimlerin fiziki olarak gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Eğitimlerde %80 devam zorunluluğu bulunmaktadır. Yer ve zaman güncellemeleri olabilir.

Proje Kapsamında Verilecek “Dış Ticaret Uzmanlık Eğitimi” İçeriği

 1. Dış ticarette temel kavramlar ve evraklar
 2. Teslim Şekilleri (İncoterms) ve Lojistik
 3. Ödeme Şekilleri ve Eximbank Uygulamaları
 4. Devlet Destekleri
 5. E-ihracat
 6. Pazar Araştırması ve Uluslararası Pazarlama
 7. Müşteri & Tedarikçi Bulma Yöntemleri ve Ticari İstihbarat
 8. Dış Ticarette Girişimcilik ve İş modelleri

 

Projeye Başvuru Koşulları;

 • İstanbul’da bulunan üniversitelerin herhangi birisinde lisans, yüksek lisans veya doktora programlarının birisinde öğrenim görüyor veya mezun olmak.
 • En az lisans 2. Sınıf öğrencisi olmak
 • Eğitimleri anlayabilecek düzeyde Türkçe bilmek

Not: Başvuru formunda sorulan sorulara eksiksiz cevap verilmesi beklenmektedir.

Son başvuru tarihi: 08 Aralık 2022 saat 16.00

basvuru icin tiklayin

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp