Manifesto

Ülkemiz, Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sn. Fatma Betül Sayan KAYA'nın, Hollanda'da yaşayan Türk toplumu ve Türk diplomasi temsilcilerimiz ile 11.03.2017 tarihinde bir araya gelmek üzere yapmış olduğu ziyaret, uluslararası teamülde eşi ve yeri olmayacak ölçüde, Hollanda hükümeti ve Hollanda güvenlik güçleri tarafından gayri ahlaki bir kısım fiillerle engellenmiştir.

 

Demokrasi, insan hakları ve ifade özgürlüğüne, (s)özde olan bağlılıklarını her vesile ile vurgulamaya çalışan Hollanda Hükümeti ile, yine bu süreçte Türk toplumunun demokratik haklarına ve onuruna taciz niteliğinde olan eylemlere tepkisiz kalmayı "ardına sığındığı insani değerler" karşısında makul gören Avrupa Birliği, uluslararası demokrasi bağlamında dün en kötü sınavını vermiştir.

 

Ülkemizde gerçekleştirilecek olan referandum sürecinin, "Batı" tarafından Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bir iç hukuk meselesi olarak görmek bir yana, anti-demokratik, ırkçı ve faşist tedbirler ile vahim bir politika uygulayarak, devletler arası bir "HAYIR" kampanyası yürütülüyor olduğunu görmek kaygı vericidir.

 

Bilinmektedir ki, Türkiye Cumhuriyeti tam bağımsız ve güçlü bir dünya ülkesidir. Tam da referandum süreci eşiğinde, ülkemiz siyasilerinin en doğal hakkı olan gurbetçi vatandaşlarımız ile yapacakları, insani kucaklaşmanın İslamofobik bir tavırla karşılaştığını görmek, Batı için ayrı bir utanç kaynağı olmaya yetmiştir.

 

Bu minvalde diplomatik ilişkilerinde her zaman sağduyulu olmayı ilke edinen ülkemizin, Hollanda hükümeti tarafından gerçekleştirilen bu ahlak dışı davranışına karşılık, en uygun cevabın misli ile verileceğine dair inancımız tam olup, Hollanda'nın gayriinsani ve gayriahlaki eylemlerini kınadığımızı, ‌‌‌

Kamuoyuna saygılarımızla sunarız.


27 Şubat 2017 Pazartesi

PROJELERİMİZ

GENÇ MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimiz

GENÇ MÜSİAD BLOG

İş dünyası, girişimcilik, bilişim ve eğitim alanlarında genç kalemler fikirlerini ve analizlerini GENÇ MÜSİAD BLOG sayfalarında sizlere sunmaktadır.