'ROTA; Rekabet, ortaklık, tecrübe ve analiz Projemizi hayata geçirdik.'

'ROTA; Rekabet, ortaklık, tecrübe ve analiz Projemizi hayata geçirdik.'

 

ROTA; Rekabet, ortaklık, tecrübe ve analiz Projemizi hayata geçirdik.

ROTA; Rekabet, ortaklık, tecrübe ve analiz anahtar sözcükleri üzerine kurulmuş; mesleki bilginin yanında gerçek iş yaşamında karşılaşılacak pratik ve prosedür bilgi eksikliğini tamamlayarak, katılımcıları donanımı arttırılmış daha nitelikli bireyler haline getirip dolayısıyla başarılı bir iş-sosyal hayat oluşturmayı hedefleyen Genç MÜSİAD Üyelerine yönelik, sınırlı kontenjanlı, sertifikalı eğitim programıdır.

 

ROTA Eğitimleri 3 kur, her kurda 4 eğitim olarak ilerlemektedir; Katılımcılar kayıt yaptırırken sadece açılan tek eğitime kayıt yaptırmış olur; her yeni eğitimde yeniden kayıt açılır. Sertifika, her eğitim için ayrı verilir; ROTA, bir bütünü oluşturan konuların, halka halka bir birine bağlandığı eğitim zinciridir.

1.Kur: Kurulum, bu kurda sıfırdan bir şirket kurmayı ya da var olan şirketlerdeki temel eksiklikleri tamamlamayı öğretecek temel eğitimler yer almaktadır.

2.Kur: Yönetim, pazarlama stratejilerinden markalaşmaya kadar yönetimsel bilgiler aktarılacaktır.

3.Kur: Gelişim, bu kurda ise zaman yönetiminden, Adab-ı Muaşeret kurallarına kadar şirket ve şirket çalışanları için gelişim alanında pratik bilgiler verilecektir.

 

Genç MÜSİAD olarak ilkini gerçekleştirdiğimiz R.O.T.A (Rekabet-Ortaklık-Tecrübe-Analiz) programını gerçekleştirdik. Yönetim Kurulu Üyelerimizin ve Genç MÜSİAD Üyeleri tarafından yoğun ilgi gören programın Konuşmacıları Mali Müşavir Başak Öğütken ve Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi Gökhan Tokaç'tı.

 

Mali Müşavir Başak Öğütken, Limited şirket ve anonim şirket kurulumu konusunda hangi aşamalarda neler yapılabileceği hakkında bilgilendirme ile girişimci adaylarına tecrübelerini aktardı. Ürün alım satımlarında muhasebe anlamında maliyet konusunda hesapların çok iyi yapılması konusuna değinen Başak Hanım, şirket içi organizasyonların muhasebe biriminin önemine değindi.

Bir diğer Konuşmacımız Yeminli Mali Müşavir Gökhan Tokaç, vergi incelemesi hakkında katılımcılara tecrübelerini aktardı. Ülkemizde vergilerin, temelde beyan esasına dayandığını dile getiren Tokaç, mükelleflerin beyanname ile vergilerini bildirmesi esasına dayanan bu sistemde, yapılan beyanların doğruluğunun incelenmesi gerekliliğine değinmiştir.

 

Programımız, Yönetim Kurulu üyelerimizin konuşmacılarımıza hediye takdimi ile son buldu.

 

Değerli konuşmacılarımıza ve katılımcılarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

 

 

 

 

 


8 Kasım 2019 Cuma

PROJELERİMİZ

GENÇ MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimiz

GENÇ MÜSİAD BLOG

İş dünyası, girişimcilik, bilişim ve eğitim alanlarında genç kalemler fikirlerini ve analizlerini GENÇ MÜSİAD BLOG sayfalarında sizlere sunmaktadır.