UGİK 2015 Heyecanı Başladı!

  • 18 Aralık 2015 Cuma
  • Kategori :
UGİK 2015 Heyecanı Başladı!

MÜSİAD Gençlik Kurulu, 2008 yılında gerçekleştirmiş
olduğu birçok eğitim seminerleri sonrasında, bu seminerleri bir kongreye taşımak amacıyla yola çıkmıştır.

 

Türkiye'deki genç girişimcilerin ve işadamlarının adresinin Genç MÜSİAD olması gerektiği hedefini gözeterek, Türkiye'de bir ilki başarmış; 1. ULUSAL GENÇ GİRİŞİMCİLİK KONGRESİ'ni gerçekleştirmiştir.


1. ULUSAL GENÇ GİRİŞİMCİLİK KONGRESİ'nin ardından hedefini yükselten ve daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen MÜSİAD Gençlik Kurulu, 2. kez düzenleyeceği işadamları kongresini uluslararası bir boyuta taşıma kararı alarak, 2. ULUSLARARASI GENÇ GİRİŞİMCİLİK KONGRESİ'ni düzenlemiştir.

 

Kongreye, Afrika ve Amerika kıtası dâhil olmak üzere 70 ülkeden 500'ü aşkın genç girişimcinin yanı sıra Türkiye'nin dört bir yanından 1200'ü aşkın genç girişimci katılım sağlamıştır.

 

Genç işadamlarının Türkiye'de yaptığı en büyük  organizasyonlardan biri olan 2. ULUSLARARASI GENÇ GİRİŞİMCİLİK KONGRESİ'nde; girişimcilik örneklerinin sergilenerek, çalıştaylar ile yurtiçi ve yurtdışından gelen genç işadamları arasında ikili iş görüşmelerine de yer verilmiştir.

 

2011 Aralık ayında "Değişim Gelecektir" ana teması çerçevesinde 3. ULUSLARARASI GENÇ GİRİŞİMCİLİK KONGRESİ'ni yurtdışından 750, yurtiçinden 1500'ü aşkın işadamının katılımı ile gerçekleştiren Genç MÜSİAD ekibi; Kongre kapsamında fuar alanında onlarca yerli ve yabancı firma standlarını açarak kendilerini tanıtma fırsatı bulmuşlar ve sağlanan ikili görüşmeler yeni iş fırsatlarının oluşmasına katkı sağlamıştır. 2013 Aralık ayında "Türkiye'nin En Büyük Buluşması" olarak tanımladığımız 4. ULUSLARARASI GENÇ  İŞADAMLARI KONGRESİ ise yurtdışından 1000, yurtiçinden 2500'ü aşkın katılımcıyla buluşmuştur.

 

Çalıştaylar ve işadamları ile girişimcileri buluşturan bire bir görüşmeler, fuar ve ayrıca bir Proje Yarışması düzenlenmiştir. Her yıl artan katılımcı sayısıyla, kalitesiyle ve başarılarıyla UGİK serüvenine ve gelişimine devam etmektedir. Bu yıl ise 18 Aralık - 19 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz

5. ULUSLARARASI GENÇ İŞADAMLARI KONGRESİ yurtdışından 1250'i yurt içinden ise 2750'i aşkın katılımcıya ev sahipliği yapacak bir organizasyon olacaktır. Kongrede 6 farklı oturum gerçekleştirilecek ve bu oturumlarda dünya genelinde hemen her konuda artan adaletsizliğe değinilerek adil bir girişimin gerekliliği vurgulanacak.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt: http://www.ugik.com.tr

PROJELERİMİZ

GENÇ MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimiz

GENÇ MÜSİAD BLOG

İş dünyası, girişimcilik, bilişim ve eğitim alanlarında genç kalemler fikirlerini ve analizlerini GENÇ MÜSİAD BLOG sayfalarında sizlere sunmaktadır.