'Yurt Dışı Ağımız Genişliyor'

'Yurt Dışı Ağımız Genişliyor'

 

Genç MÜSİAD’ın Yurt Dışı Ağı genişliyor

 

 

Genç MÜSİAD’ın 24. Şubesi Gürcistan Tiflis’te açıldı.

 

Genç MÜSİAD bünyesinde yurt dışında bulunan 23 Şubeye bir yenisi daha eklendi.

Ticari faaliyetlerini yurt içi yurt dışında aktif olarak sürdüren Genç MÜSİAD, Tiflis Şubesi ile Yurt dışı şubelerine bir yenisini daha ekledi.

 

İhracat ve ithalat ağını genişletmek üzere çıkılan bu yolda üyelerimizin firma ve sektörleriyle ilgili etkin rol almasını, ticari faaliyetlerinin maksimum seviye de fayda sağlayabileceği konusunda üyeler arası ticareti genişletme alanında çalışmalar yapmaya devam ediyor.

 

Programa Maarif Vakfı Başkanı Selçuk Baş, Yunus Emre Enstitüsü Gürcistan Başkanı Ali Oğuzhan Yüksel, Azerbaycan İş Adamları Derneği Başkanı Sadri Nariman Qurbanov katılım sağladı.

Açılış programında Gürcistan-Türkiye ikili ilişkileri, iki ülke arasındaki ticaret hacmi ve Tiflis’te bulunan Genç kitlenin istihdamı konusunda görüşmeler gerçekleştirildi.

 

Açılışta konuşan Genç MÜSİAD Genel Başkanı Y.Furkan Akbal,Türkiye bağımsızlığından sonra Gürcistan’a sürekli destek sağlamış ve Gürcistan’ın istikrarına sürekli önem vermiştir. Türkiye ile Gürcistan ilişkilerinde de toprak bütünlüğünü güçlü şekilde desteklemekte ve iki ülke arasında düzenli olarak stratejik bir ticari ortaklık bulunmaktadır.’ sözleriyle iki ülke arasındaki ticari faaliyetlerin önemine değinmiştir.

 

MÜSİAD Gürcistan Başkanı Özgür Yücel, Genç MÜSİAD’ın önemini katılımcılara aşıladı. Akabinde Genç MÜSİAD Gürcistan-Tiflis Başkanı Atilla Mamedov, Tiflis Şube olarak yapılacak olan projelerden ve ekonomik anlamda neler olabileceği konusunda bilgilendirmeler yaptı.

 

Programa, Genel Merkez’in yanı sıra Türkiye şubelerden katılım sağlamış, katılımcılarla birlikte şehir gezisi ile program son bulmuştur.

 

Programımıza katılım sağlayan tüm gönüldaşlarımıza bizlerle birlikte oldukları için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 


22 Temmuz 2019 Pazartesi

PROJELERİMİZ

GENÇ MÜSİAD olarak gerçekleştirdiğimiz projelerimiz

GENÇ MÜSİAD BLOG

İş dünyası, girişimcilik, bilişim ve eğitim alanlarında genç kalemler fikirlerini ve analizlerini GENÇ MÜSİAD BLOG sayfalarında sizlere sunmaktadır.